AKTUALNOŚCI, strona 97:
Dzień Zdrowego Śniadania w Ubieszynie
W Szkole Filialnej w Ubieszynie realizowany jest ogólnopolski program edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków” zainicjowany przez właściciela sieci sklepów Biedronka. Jego celem jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie oraz zachęcenie ich do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia.
czytaj dalej... na temat: Dzień Zdrowego Śniadania w UbieszynieWarsztaty fotograficzne
Uczniowie poznali tajniki zawodu fotografa Pana Kamila Kulpy …właściciela studia fotograficznego NK Foto w Leżajsku.
czytaj dalej... na temat: Warsztaty fotograficzneDzień Postaci z Bajek - Ubieszyn
Dziś w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne.
czytaj dalej... na temat: Dzień Postaci z Bajek - UbieszynDzień Postaci z Bajek
5 listopada obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek.
Z tej okazji nasza szkoła przeniosła się do świata najpiękniejszych bajek.
Projekt "Zbieramto w szkole"
Nasza szkola bierze udział w ogólnopolskim projekcie ekologiczno-dobroczynnym "Zbieramto w szkole" realizowanym przez Fundację Missio Cordis. Głównym celem projektu jest niesienie wsparcia potrzebującym przez pozyskiwanie środków na prowadzenie dzieł socjalnych przez misjonarzy pracujących na terenie Afryki, Azji i Ameryki Południowej.
czytaj dalej... na temat: Projekt "Zbieramto w szkole"Dyplom

Bon appetit
Uczniowie kl. Ia rozpoczęli realizację ogólnopolskiego projektu kulinarno - językowego "Bon appetit”. Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych dzieci, poszerzenie zasobu słownictwa z języka angielskiego oraz promowanie świadomości zdrowego przygotowywania posiłków.
Pierwszym zadaniem było zapoznanie uczniów z piramidą żywienia.
Nastroje jesieni u pierwszaków
Wycieczka do Medyni Głogowskiej
31 października uczniowie klas II i III naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Ośrodka Garncarskiego w Medyni Głogowskiej. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym przeszłość przenika się z teraźniejszością. Po przybyciu do Zagrody Garncarskiej dzieci zapoznały się z historią powstania zagrody.
czytaj dalej... na temat: Wycieczka do Medyni GłogowskiejSzkoła pamięta
Uczniowie kl. 7a w ramach akcji #SzkołaPamięta wraz z panią Natalią Kuśnierz, sołtysem panem Stanisławem Gliniakiem oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa panią Bernadetą Jakubiec odwiedzili symboliczny Krzyż Golgota Wschodu w Parku im. Lecha Kaczyńskiego w Tryńczy gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze przed zbliżającym się Świętem Zmarłych.


