AKTUALNOŚCI, strona 23:
Strażnicy Tradycji w klasie 2b!
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Strażnicy tradycji” uczniowie klasy 2b przenieśli się w barwny świat folkloru i stworzyli wyjątkowe ozdoby inspirowane sztuką ludową. Wykonali własnoręcznie dekorowane okładki metodą decoupage, używając serwetek z pięknymi, łowickimi wzorami – pełnymi kolorów, kwiatów i tradycyjnych motywów.
Podczas zajęć obejrzeli również film pt. „Jak dawniej ludzie ozdabiali domy?”, który pozwolił im zrozumieć, skąd wzięła się potrzeba upiększania przedmiotów codziennego użytku i jak bogata jest nasza kultura.
Kiermasz

Konferencja Robotyka i Steam- inspirująca podróż w świat nowych technologii!
13 listopada 2025 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena ZEN COM EXPO w Jasionce odbyła się konferencja „ROBOTYKA I STEAM”, zorganizowana w ramach projektu „Projekt RaP STEAM – robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego”. Naszą szkołę reprezentowały nauczycielki: Anita Rzeczyca i Małgorzata Lis-Nakonieczna, które uczestniczyły w niezwykle inspirujących wystąpieniach, prezentacjach i dyskusjach dotyczących przyszłości edukacji STEAM.
czytaj dalej... na temat: Konferencja Robotyka i Steam- inspirująca podróż w świat nowych technologii!Integracyjny wyjazd do FlyParku w Rzeszowie
Wolność jest w nas – świętujmy ją razem!
Dziś w naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody Dnia Niepodległości pod hasłem „Wolność jest w nas – świętujmy ją razem”
Były wzruszające występy, biało-czerwone barwy, wspólne śpiewanie hymnu i mnóstwo pozytywnej energii!
To był piękny czas refleksji, dumy i radości z tego, że możemy żyć w wolnym kraju – razem, z szacunkiem i wdzięcznością.
Bo wolność to coś, co nosimy w sobie – każdego dnia.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i gościom za wspólne świętowanie!
List do Ojca Świętego Jana Pawła II
Wyjazd na Salę Zabaw
We wtorek uczniowie klasy 3b spędzili fantastyczny dzień w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Białobrzegach! Dzieci świetnie bawiły się na sali zabaw, a także sprawdziły swoje umiejętności w grze w kręgle . Po pełnym emocji i ruchu dniu wszyscy razem zjedli pyszną pizzę. To był dzień pełen uśmiechu, radości i wspólnych chwil!
czytaj dalej... na temat: Wyjazd na Salę ZabawGminny Bieg Niepodległości 2025
W dniu 06 listopada 2025 r. w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach odbył się Gminny Bieg Niepodległości. W biegu wzięli udział uczniowie z wszystkich szkół z terenu gminy. Mimo mroźnej aury frekwencja dopisała.
Wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły to:
Patriotyzm na lekcjach informatyki!
Pisaki 3D
W ramach dodatkowych zajęć „Cyfrowy uczeń” uczniowie tworzyli ciekawe projekty z wykorzystaniem pisaków 3D.
Praca nad przestrzennymi modelami wymagała cierpliwości, precyzji i wyobraźni, ale efekty okazały się naprawdę imponujące! Powstały oryginalne i kolorowe konstrukcje, które pokazują, jak technologia może stać się narzędziem twórczej zabawy i nauki.


