Wyniesiona z książek wiedza o dawnej stolicy Polski ożyła na naszych oczach. Dzieci miały niesamowitą okazję zobaczyć na własne oczka to, o czym do tej pory uczyły się w szkolnych ławkach – krakowskie zabytki, historię i najpiękniejsze legendy.
Nasza wielka wyprawa rozpoczęła się od spotkania z dwiema paniami przewodnik, które powitały nas z uśmiechem i wręczyły każdemu specjalne słuchawki. Dzięki temu, spacerując bezpiecznie i w pełnym skupieniu, krok po kroku odkrywaliśmy magię Krakowa! Pod czujnym okiem wychowawców oraz niezastąpionych rodziców przeszliśmy fantastyczną trasę.
Co udało nam się zobaczyć?
Przeszliśmy obok Barbakanu, bramy Floriańskiej i dotknęliśmy makiety krakowskiego Starego Miasta, poznając jego układ
Zachwycił nas dostojny Rynek Główny, Sukiennice oraz Bazylika Mariacka, przed którą zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia
Odwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie! W Katedrze zobaczyliśmy m.in. poruszający pomnik nagrobny Świętej Jadwigi Królowej
Weszliśmy na wieżę, by z bliska podziwiać potężny Dzwon Zygmunta – najodważniejsi mogli nawet dotknąć jego serca
Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w Smoczej Jamie i spotkania z samym Smokiem Wawelskim, który zaryczał dla nas prawdziwym ogniem
A na deser... tradycyjny, chrupiący krakowski obwarzanek z sezamem, który smakował wybornie
Musimy to podkreślić z wielką dumą – panie przewodnik były wprost ZACHWYCONE wiedzą naszych trzecioklasistów! Dzieci sypały faktami i ciekawostkami jak z rękawa, udowadniając, że są prawdziwymi ekspertami od krakowskich legend .
To był niesamowity, pełen wrażeń dzień! Licznik kroków wariował, nogi troszkę bolą, ale uśmiechy od ucha do ucha i zdobyte wspomnienia są tego w stu procentach warte Chwile spędzone na wspólnym spacerze zielonymi Plantami i urokliwymi uliczkami Krakowa zintegrowały nas jeszcze bardziej.
Dziękujemy serdecznie rodzicom za wspaniałą opiekę.
Wspaniała przygoda klas 3a i 3b w Krakowie
Utworzono dnia 19.06.2026
Wspaniała przygoda klas 3a i 3b w Krakowie
Utworzono dnia 23.06.2026, 21:55


