AKTUALNOŚCI, strona 1:
Konkurs Historyczno-Przyrodniczy im. Włodzimierza Dzieduszyckiego rozstrzygnięty!
W dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie III edycji Konkursu Historyczno-Przyrodniczego im. Włodzimierza Dzieduszyckiego. Konkurs skierowany był do uczniów klas V–VIII szkół podstawowych z województwa podkarpackiego oraz klas VI–IX z obwodu lwowskiego.
Uczestnicy zgłaszali prace w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i literackiej. Tegoroczna edycja konkursu, organizowana pod hasłem „Barwy natury – dzikie kwiaty z łąk i lasów” , cieszyła się dużym zainteresowaniem – wpłynęły łącznie 372 prace z Podkarpacia i obwodu lwowskiego.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu. W wydarzeniu uczestniczyli laureaci, osoby wyróżnione, nauczyciele, opiekunowie oraz zaproszeni goście, m.in. Konsul Generalny RP we Lwowie, Marek Radziwon.
Szczególnie miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy ósmej naszej szkoły – Jan Manowiec.
Serdecznie gratulujemy Janowi i życzymy dalszych sukcesów!

Piknik
W dniu dzisiejszym klasy II a i III b udały się do Parku im. L. Kaczyńskiego, w którym uczestniczyły w grach i zabawach integracyjnych. Świeże powietrze, piękna pogoda, plac zabaw, a zwłaszcza mała infrastruktura sportowa sprzyjały świetnej zabawie naszych uczniów.
czytaj dalej... na temat: PiknikWielkie serca, pełne kartony i kierunek: Afryka
Nasza szkolna zbiórka makulatury pod hasłem „Makulatura na misje – studnie w Afryce” idzie pełną parą!
Akcja nabrała niesamowitego tempa, a korytarze zapełniły się po brzegi paczkami i kartonami pełnymi papieru.
Chcemy z całego serca podziękować wszystkim uczniom oraz rodzicom zaangażowanym w tę piękną inicjatywę
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do osób, bez których ten wielki załadunek nie doszedłby do skutku:
Panu Januszowi Hojło oraz Tymkowi i Filipowi – za nieocenioną pomoc fizyczną, sprawne ręce do pracy i zorganizowanie transportu. Mariuszowi i Monice Strama – za niesamowity dar w postaci aż 200 kg makulatury.

Piknik Sportowy „Powitanie Lata” w Pełkiniach
W sobotę, 20 czerwca, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Pikniku Sportowym „Powitanie Lata”, zorganizowanym przez UKS Sokół Pełkinie na stadionie w Pełkiniach. W wydarzeniu udział wzięły drużyny z różnych miejscowości, a całemu turniejowi towarzyszyła wspaniała atmosfera, sportowe emocje i doskonała zabawa.
Szkołę Podstawową w Tryńczy reprezentowały aż trzy drużyny: dziewczęta, chłopcy z grupy starszej, chłopcy z grupy młodszej.
Największy sukces odniosła drużyna dziewcząt, która po znakomitej grze wywalczyła I miejsce i okazała się najlepszym zespołem turnieju.

Nocowanka w szkole
Za zajęcie I miejsca w konkursie na najlepszą prezentację kraju podczas Dnia Języków Obcych uczniowie klasy V otrzymali niezwykłą nagrodę – nocowanie w szkole.
Miniony wieczór i noc były dla nich pełne atrakcji i doskonałej zabawy.
Nasi uczniowie brali udział w różnych grach i zabawach integracyjnych, rywalizowali w rozgrywkach sportowych oraz spędzali czas na wspólnych aktywnościach. Nie zabrakło również wspólnego posiłku, który był okazją do rozmów i jeszcze lepszej integracji.
Noc spędzona w szkole dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Gratulujemy zwycięzcom konkursu i dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność oraz wspaniałą współpracę.
Piątek był wyjątkowym dniem dla naszych Tygrysków!
Serdecznie dziękujemy Gminie Tryńcza za udostępnienie melexa, którym dzieci mogły wybrać się na wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach naszych miejscowości. Radości i zachwytów nie było końca!
Po pełnej wrażeń podróży dzieci zostały zaproszone na przyjęcie urodzinowe Oliwii. Z całego serca dziękujemy Pani Aleksandrze Niemiec za gościnność oraz stworzenie wyjątkowej atmosfery, w której wszyscy świetnie się bawili.
To był naprawdę fantastyczny dzień – pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek i pięknych wspomnień, które zostaną z nami na długo.
Żabki i Sówki spędziły wyjątkowo przyjemny dzień podczas pikniku w parku.
Piękna pogoda sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu – dzieci z radością uczestniczyły w zabawach, grach i tańcach. Nie zabrakło również pysznych przekąsek przygotowanych przez rodziców, za które serdecznie dziękujemy!
To jedno z ostatnich wspólnych spotkań w tak beztroskiej atmosferze przed zakończeniem roku szkolnego. Dzień pełen uśmiechów, ruchu i wspaniałych wspomnień!
Dziękujemy Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Tryńcza za super przejażdżkę melexem.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. : https://www.facebook.com/photo/?fbid=1003334005421128&set=pcb.1003336542087541&locale=pl_PL
Finał XXII Konkursu Powiatowego „Miejsce Powiatu Przeworskiego w kraju i w Europie na przestrzeni dziejów”
9 czerwca w auli ZSZ w Przeworsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXII Konkursu Powiatowego „Miejsce Powiatu Przeworskiego w kraju i w Europie na przestrzeni dziejów”, organizowanego przez Powiat Przeworski oraz Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku.
Uczniów, opiekunów i członków komisji powitał Marian Dzimira – Przewodniczący Konkursu i Prezes PTTK.
Nagrody laureatom wręczyli Sekretarz Powiatu Tomasz Kotliński oraz Dyrektor ZSZ im. Króla Jana III Sobieskiego Stanisław Mrugała.
Miło nam poinformować, że doceniono pracę naszej uczennicy Gabrieli Giergowskiej z klasy 4, która otrzymała Wyróżnienie.
Wielkie brawa i serdeczne gratulacje!

Kolorowe witraże z darów natury – wspólna praca uczniów klas 3b i 6
W ramach obchodów Dnia Pustej Klasy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym przedsięwzięciu łączącym kreatywność, naukę i aktywność na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy 6 podczas lekcji techniki przygotowali efektowne witraże, które stały się podstawą do dalszych działań artystycznych. Następnie uczniowie klasy 3b, korzystając z pięknej pogody, wyruszyli na szkolne tereny zielone, gdzie zbierali kwiaty, liście oraz inne rośliny. Zebrane skarby natury zostały wykorzystane do ozdobienia przygotowanych wcześniej witraży.
czytaj dalej... na temat: Kolorowe witraże z darów natury – wspólna praca uczniów klas 3b i 6Wspaniała przygoda klas 3a i 3b w Krakowie
Wyniesiona z książek wiedza o dawnej stolicy Polski ożyła na naszych oczach. Dzieci miały niesamowitą okazję zobaczyć na własne oczka to, o czym do tej pory uczyły się w szkolnych ławkach – krakowskie zabytki, historię i najpiękniejsze legendy.
Nasza wielka wyprawa rozpoczęła się od spotkania z dwiema paniami przewodnik, które powitały nas z uśmiechem i wręczyły każdemu specjalne słuchawki. Dzięki temu, spacerując bezpiecznie i w pełnym skupieniu, krok po kroku odkrywaliśmy magię Krakowa! Pod czujnym okiem wychowawców oraz niezastąpionych rodziców przeszliśmy fantastyczną trasę.


